HABERLER

BASIN ODASI

Fatih Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen ve ENTERTECH’inde çözüm ortaklarından olduğu YEPGEM teknoloji tabanlı yenilikçi projeler hayata geçiriliyor.

YEPGEM Projesi, Fatih Belediyesi’nde düzenlenen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sedat Murat ve Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, İstanbul Teknokent Genel Müdürü Yasin Erol, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve TİM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katıldığı toplantıda basın mensuplarına tanıtıldı.

100’ün üzerinde başvurunun olduğu proje kapsamında Fatih Belediyesi ve Türkiye Bilişim Derneği mentorluğunda yapılan değerlenmede 30 proje, YEPGEM çerçevesinde proje destekçileri tarafından ilgili projeler değerlendirmeye alınarak gerek üretim gerekse ürüne dönüştürülmesi konusunda adım atılacak. Projenin çözüm ortakları arasında İstanbul Teknokent ile beraber; İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, TÜBİTAK, Kadir Has Üniversitesi ve Türk Ekonomi Bankası bulunuyor.