HABERLER

BASIN ODASI

İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ ARAŞTIRMASINDA ENTERTECH’ten 3 FİRMAYA ÖDÜL

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması bu yıl 18. kez gerçekleştirildi.

Türkiye bilişim sektörünün gelişimini gözler önüne sermesi ve yeni şirketlerin açığa çıkarılması adına en önemli veri kaynağı kabul edilen Bilişim 500 araştırması, şirketlerin kendi performanslarını, potansiyellerini ve rekabetteki konumlarını görmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda kurumsal şirketlerin satın alma kararlarında da belirleyici rol oynuyor. Sektörün en önemli veri kaynağı kabul edilen Bilişim 500 araştırmasının sonuçları, 12 Temmuz 2017 tarihinde CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Törende bilişim teknolojilerinin toplam 69 kategoride zirveye ulaşan şirketleri ve ciro sıralamasına göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki 5 şirketi ödüle layık görüldü. İstanbul Teknokent ENTERTECH firmalarımızdan Asis Elektronik, Sistem 9, Mikromaks ‘’İlk 500 Bilişim Şirketi’’ araştırmasında ödül aldı.

“Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor” mottosuyla yola çıkan araştırma, sektör hakkında bilgi ve verileri ile önemli bir işlev görüyor. Her yıl bilişim pazarının gelişimi, eğilimleri ve beklentilerini ortaya koyan araştırma, yayın ve töreni ile özellikle kurumsal şirketlerin satın alma kararlarında belirleyici rol oynuyor.