HABERLER

BASIN ODASI

İstanbul Teknokent Entertech ve Haliç Üniversitesi Arasındaki İşbirliği

İstanbul Teknokent ve Haliç Üniversitesi arasında, girişimcileri desteklemek ve Türkiye’deki teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminin geliştirilerek yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla iş birliği sağlanmıştır.  Bu işbirliğinin ilk adımı olarak, uygulayıcı kuruluş olarak yürüttüğümüz "BİGG Projesi" kapsamında Haliç Üniversitesi öğrencilerinin sundukları projelerin  de değerlendirmeye alınması kararı alınmıştır.

İstanbul Teknokent Genel Müdürü Yasin EROL: "Girişimcilik konusunda tecrübelerimizi paylaşarak,teknoloji tabanlı girişimcilere destek vereceğiz. İstanbul Teknokent olarak bugüne kadar birçok kurum ile işbirliği yaptık ve hem deneyimlerimizi aktardık, hem de farklı tecrübeler edindik. Teknoloji tabanlı girişimciliğin yakın gelecekte Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu nedenle bu tür işbirliklerinin yaygınlaşması ülkemiz açısından da çok önemli. Haliç Üniversitesi ile yaptığımız bu işbirliğinin de her iki tarafa önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahman EREN:“Araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin kritik önemine inandıklarını, bu tür işbirliklerinin çoğalmasının ülkemizin gelişimine doğrudan katkı sağlayacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.